Anadolu Lisesi

İYİ BİR LİSE, İYİ BİR ÜNİVERSİTENİN KAPISIDIR
 
Sınıf düzeylerine göre ayrı müdür yardımcısı ve rehber öğretmenin her öğrencinin akademik ve soysal gelişimini takip ettiği Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde, eğitimi iki aşamada ele almak gerekir.
 
Birinci aşama; 9 ve 10. sınıfta İngilizce eğitimi ile birlikte temel akademik daha ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte, Değerler Eğitimi ve After School kapsamında yer alan kültür, sanat, spor etkinlikleri ile kulüp çalışmalarıda sürdürülür.
 
İkinci aşama; 11 ve 12. sınıfta ise yabancı dil eğitimi ihmal edilmez ama üniversiteye geçiş sınavı olan AYT-  TYT  hazırlık çalışmaları bu dönemde ciddi bir ivme kazanır.
 
Her hafta düzenli uygulanan AYT-TYT ve ders denemeleri, soru çözüm saatleri ve etüt tamamlama çalışmalarıyla kurs ve özel derse gerek kalmayacak şekilde bir akademik program izlenir.
 
Sınav Liselerinde öğrencilerin biri ya da bir kısmı değil hepsi üniversiteye gider. Üstelik okul olarak Üniversite Sınavlarında Türkiye birincili derecesine sahiptir.
 
Ayrıca öğrencilerin en çok bu dönemde ihtiyaç duyduğu rehberlik ve danışmanlık çalışmalarına özel önem verilir. Rehber öğretmenler her öğrenciyle birebir ilgilenir ve meslek, kariyer, üniversite hazırlık ve veli-öğrenci iletişimi konularında danışmanlık yapar ve destek verir.
 
Sınav Anadolu Liselerinde öğrenciler için yurt dışı eğitim danışmanlığı kapsamında CERN, NASA ve Avrupa Üniversitelerine kapsamlı geziler düzenlenir. Bu kapsamda öğrenci değişim programlarıyla isteyen öğrenciler eğitimlerinin bir kısmını ABD ve Kanada gibi ülkelerde sürdürebilir.