Kurucudan Mesaj

Öğrencilerimizle birebir ilgi ve öğrenme odaklı, “Kaliteli eğitim doğru hedef” ilkesi çerçevesinde yıllardır biriktirdiğimiz tüm deneyimlerimizi öğrencilerimizin tamamını en iyi üniversitelere yerleştirmek amacını gerçekleştirmek üzere tüm çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Okulumuz Atatürk ilkelerinin ve Atatürkçülüğün bir anlayış olarak yerleşmesini sağlamayı ilke edinmiştir. Öğrencileri güçlerinin üzerinde bir başarıya yöneltmek ve kendi kapasitelerinin en üst noktasına çıkmaya teşvik etmek eğitim anlayışımızın başında yer almaktadır.

Okulumuzda Aktif öğrenme yöntemi ile ders işlenmektedir. Aktif öğrenme yöntemi öğrencilerin hızlarını belirlemek, potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için kullanabilecek etkili bir yöntemdir. Okulumuzun eğitim kadrosu bu yöntemi en etkili ve verimli bir şekilde uygulayabilen uzman kişilerdir.

Tüm bu çalışmalar sonucu sorgulayabilen, araştıran, toplumsal ve bireysel ilişkilerinde saygılı, ulusal ve manevi değerlerine sahip çıkarken, yaşamı evrensel boyutta algılayan, özgüveni gelişmiş, toplum karşısında kendisini ifade edebilen, kendi kararlarını verebilen ve sonuçlarına katlanabilen, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, sosyal, çağın gerektirdiği teknik ve kuramsal açıdan donanımlı, anadilini ve en az bir yabancı dili, iletişiminde etkin biçimde kullanabilen, teknolojik gelişimi yakından izleyen ve kullanabilen 21. yüzyıl insanını yetiştirmektir. İlkokuldan liseye uzanan 12 yıllık kesintisiz eğitim verilen okullarımızda, sorumluluk bilinci yüksek, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, iletişim becerisi gelişmiş, entelektüel mükemmelliğe ve estetik anlayışa sahip, farklılıklara saygılı, kültürlü, üretken ve mutlu dünya insanı bireyler yetiştirerek eğitim sektörüne hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sınav Ailesi olarak bizler, aldığı üstün eğitimiyle nitelikli geleceklerini kucaklayan başarılı öğrencilerimizle gururlanıyor, belirlediğimiz hedeflere ulaştığımızı görmekten mutluluk duyuyoruz.

Kurucu Temsilcisi,

Resul Gürsaçtı