Ortaokul

ŞİMDİ ATAK ZAMANI
 
Sınav Kolejinde 4 yıllık ortaokul eğitimini 3 aşamada ele almak gerekir.
 
Birinci aşama; ilkokulda olduğu gibi 5. sınıfta da “Side to Side” programı uygulanır. Yoğun İngilizce programından dolayı 5. sınıf bir hazırlık niteliğindedir. Akademik eğitim ve İngilizce öğretimi birbirine entegre edilmiştir.
 
İkinci aşama; 6. ve 7. sınıfta ise İngilizce eğitimi ile birlikte akademik eğitim daha ön plana çıkmaktadır. LGS çalışmalarının da başladığı bu aşamada periyodik deneme sınavları ile eksik tamamlama çalışmaları artırılarak teorik ve uygulama dersleri çok verimli bir şekilde işlenir.
 
Üçüncü aşama; 8.sınıfta ise İngilizce eğitimi ihmal edilmez ama liseye geçiş sınavı olan LGS hazırlık çalışmaları ciddi bir ivme kazanır. LGS hazırlık sürecinde Sınav Ortaokul öğrencileri hiçbir şekilde etüt, kurs ve özel derse ihtiyaç duymaz. Çünkü gerekli olan her şey soru çözüm saatleri, deneme sınavları ve etüt çalışmalarıyla okul içinde yapılır.
 
Ayrıca Sınav Ortaokullarında öğrencilerin geçtiği kritik dönem dikkate alınarak rehberlik  çalışmalarıyla birlikte, After School kapsamında yer alan kültür, sanat ve spor etkinliklerine ve kulüp çalışmalarında özel bir önem verilir. Bu kapsamda yurtiçi – yurtdışı bilim gezileri başta olmak üzere birçok gezi ve organizasyon düzenlenir.